למה להשקיע ברומניה?

יעד אטרקטיבי

רומניה, כלכלת שוק שהתפתחה במהירות עם נפילת השלטון הקומוניסטי, הפכה יעד אטרקטיבי עבור משקיעי הנדל"ן. עם צמיחה כלכלית גבוהה יחסית למדינות אירופה וקשרי מסחר עם ישראל היא מעניינת גם את הישראלים

הזדמנות למשקיעים

אם יש משהו משמעותי למשקיעים ובעיקר למשקיעי ערך בתחום הנדל"ן, הוא לחפש את ההזדמנות הבאה, לפזר את תיק ההשקעות ולמצוא הזדמנויות חדשות. אחת המדינות שהופכות אטרקטיביות יותר ויותר היא רומניה.

יעד אטרקטיבי

כיום, מאופיינת רומניה ככלכלת שוק שהתפתחה במהירות עם נפילת השלטון הקומוניסטי ומאז הצטרפותה לשוק האירופאי בשנת 2007, הפכה המדינה השוכנת בין מזרח למערב אירופה ושסובלת ממחסור בעשרות אלפי יחידות דיור, ליעד אטרקטיבי עבור משקיעי הנדל"ן. הדבר נכון לגבי הבירה בוקרשט אך גם לגבי ערים אחרות כמו בראשוב, עיירת הסקי הגדולה ברומניה, המתוירת על ידי תיירים מכל העולם.

תשואה גבוהה

בשלושת החודשים הראשונים של השנה צמח התמ"ג של רומניה ב 4.3-אחוז, היצוא צמח ב-4.9 אחוז והייבוא בה גדל ב-6.3 אחוז. כך שמשקיעים רבים, גם ישראלים, נוהרים לבצע בתחומה עסקאות. הפעילות העסקית הישראלית ברומניה מגוונת, וכוללת השקעות בנדל"ן, תשתיות, תקשורת, מלונאות, שיווק קמעונאות, תעשייה ותיירות. הפעילות העסקית מבוצעת, בדרך כלל, באמצעות חברה מקומית, ואלפי חברות רומניות המוחזקות שם כיום על ידי ישראלים.

מיקומים מרכזיים

"בוקרשט מהווה היום את אחד ממרכזי התעשייה והפיננסים החשובים במזרח אירופה", קיים מחסור גדול בדירות בבוקרשט ולכן מחירי הדירות והשכירות עולים בצורה עקבית. רומניה, כלכלת שוק שהתפתחה במהירות עם נפילת השלטון הקומוניסטי, הפכה יעד אטרקטיבי עבור משקיעי הנדל"ן "רומניה בכלל ובוקרשט בפרט חוו התאוששות מרשימה לאחר המשבר בשווקים. יחד עם זאת, רמת מחירי המכירה של דירות המגורים נמוכה בעשרות אחוזים ממה שהיתה לפני המשבר בעוד שמחירי השכירות לא ירדו באותם שיעורים. אנחנו רואים התקדמות יפה בשוק זה".

אחריות לדירות חדשות

רוכשי דירות חדשות נהנים מהטבת אחריות יזם לאורך שנים, המעניקה להם תחושת שקט וביטחון ברכישתם. דירות חדשות המתוכננות בצורה חסכונית ואחראית גם לאורך זמן, על פי הסטנדרטים הגבוהים שביותר.

לייעוץ חינם צור קשר

יחסי הנדל"ן בין ישראל לרומניה

אם בוחנים את ודאות העסקה מבחינה בינלאומית, ישראל-רומניה, בין שתי המדינות קיימת אמנה למניעת כפל מס כך שעל המיסים המשולמים ברומניה – ניתן להזדכות בישראל. בנוסף, במסגרת היחסים הכלכליים בין ישראל לרומניה מפעיל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה נספחות כלכלית בבוקרשט במטרה לסייע לחברות ישראליות
לפעול בשוק הרומני. בחודש יוני 2014 חתמו ראשי ממשלת ישראל ורומניה על הצהרה משותפת המדגישה את היחסים הטובים בין המדינות ואת שיתוף הפעולה בנושאים אסטרטגיים ואזוריים. באותו המעמד חתמו שרים משתי המדינות על 17 הסכמים כלכליים, מכאן שהדבר מוסיף נדבך של ביטחון לעסקה ומשקיעים שמחליטים להשקיע ברומניה יכולים להיות בטוחים שמדובר בהשקעות מושכלות.

Skip to content